3D a 4D ultrazvuk.

Jsme jedním z mála zdravotnických zařízení v Kraji Vysočina a v ČR certifikovaným k provádění superkonziliárního ultrazvukového vyšetření v těhotenství.

Naše zdravotnické zařízení provádí rovněž 3/D a 4/D ultrazvukové vyšetření na high – end ultrazvukovém přístroji Voluson E8 Expert, který představuje absolutní špičku na poli ultravukové techniky. Technologie 3/D umožňuje pozorovat plod trojrozměrně, v případě 4/D je plod pozorován v reálném čase. Je tedy možné pozorovat např. mimiku obličeje, pohyby končetin apod. Zejména plastické zobrazení obličeje dítěte je fascinující možností ultrazvukového zobrazení, které tak dává rodičům možnost spatřit své dítě ještě před jeho narozením. Při dobrých akustických podmínkách získáváme dokonalý portrét tváře plodu, což má velký psychologický a emoční dopad na rodiče, kteří se tak poprvé setkávají „tváří v tvář“ s novou bytostí.

3/D a 4/D vyšetření má i další možnosti. Umožňuje vyšetření nejen tělesného povrchu (např. právě obličeje) , ale i kostry plodu jako např. konfiguraci lebních švů, anomálií patra, žeber, obratlů. Jde o jakési bezpečné ultrazvukové „rtg“ zobrazení, při němž odpadá radiační zátěž.

Vyšetření plodu 3/D a 4/D technologií je možné provádět prakticky kdykoliv, optimálním obdobím je doba mezi 22. až 26. týdnem gravidity. Vyšetření provádíme i u neregistrovaných pacientek.

Ukázky z vyšetření